ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve İl Müftüsü Selami Aydın Arasında İmzalandı.

Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve İl Müftüsü Selami Aydın Arasında İmzalandı.

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan Okul-Kur'an kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi hayata geçti. 

Hafızlık eğitiminin ortaokul düzeyinde yapılması,  Hafızlık eğitimini erken kolay ve kalıcı hâle getiren erken yaş avantajından yararlanılması, öğrencilerin hafızlık eğitimi için ilgi, istidat ve kabiliyeti olanlar arasından seçilmesi, Hafızlığa 5.sınıfta başlanması, 6. Sınıflarda tamamlanması, 7. ve 8. sınıflarda pekiştirilmesi, öğrencilerin, okul ortamından, aileden ve sosyal çevreden uzak kalmadan örgün eğitimden azami düzeyde yararlanarak hafızlık eğitimi alması, öğrencilerin, ortaokul düzeyinde din eğitim ve öğretimi ile ilgili temel becerileri edinmeleriyle Kur'an'ın ana konuları hakkında bilgi sahibi olması birçok amacın hedeflendiği proje kapsamında bu yıl açılan Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulundaki öğrencilerin eğitimlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği yapacak. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk İl Müftülüğü ile yapılan protokol kapsamında yeni açılan Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulunda eğitim görecek öğrencilerimiz için yol haritası çizildiğini ifade ederek; 

"İlimize bu yıl kazandırdığımız Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği'ne göre kurulmuş olup bu yıl ilk öğrencilerini alacaktır.

Okulumuzda eğitim görecek olan öğrencilerimizin mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan protokolü İl Müftümüzle imzalayarak güzel bir işbirliğine daha imza attık. Hem imzaladığımız protokolün hem de yeni açılan okulumuzun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İl Müftüsü Selami Aydın'da açıklamasında imzalanan protokol kapsamında;

"Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin hafızlık tespit sınavlarına girebilmeleri için gerekli işlemler,  Hafızlık eğitimi süreçlerini ilgili birimlerle koordine etmek üzere Kur'an kursu yöneticisi veya öğreticisi görevlendirmelerinin, Projeye dâhil olacak öğrencilerin hafızlık eğitimine hazırlanmasına yönelik başkanlıkça hazırlanan Kur'an kursu eğitim programlarını uygulanması, Hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırıcı rehberlik hizmetlerinin İl Müftülüğü'nce yürütüleceğini"  ifade ederek açılan Hafızlık İmam Hatip Ortaokulunun şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

01-06-202101-06-202101-06-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.