ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE! (Elazığ ÖSYM Sınav Merkezi)

Elazığ OSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünün 2018 yılı Bina Güncellemeleri ile ilgili yazısı aşağıda belirtilmiştir. 

 

 

Sayın Bina Üst Yetkilisi,

 

        ÖSYM tarafından yapılan sınavların sağlıklı olarak yürütülmesi, yetkilisi olduğunuz bina, sınav salonları ve sınavlarda görev alabilecek kurumunuz çalışanları ile ilgili bilgilerin güncel tutulmasıyla mümkün olacaktır.        

        2018 yılı için bilgilerin güncellenmesi işlemi yetkisi kullanımınıza açılmıştır. Bu işlemin 29 Aralık 2017 Cuma gününe kadar bitirilmesi gerekmektedir. Güncellemelerde aşağıdaki hususlar dikkate alınmalıdır:

         Bina Üst yetkilileri, https://smis.osym.gov.tr sistemine T.C. Kimlik Numarasını ve şifresini girerek giriş yapacaklardır. Şifrelerini hatırlayamayan yetkililer, ÖSYM Koordinatörlüğünü arayarak yeni şifre alabilirler (smis şifresi aynı zamanda Bina Üst Yetkilisinin bireysel şifresidir).

        Sınav binası yeni açılmış, kullanılmayacak durumda veya ismi değişmiş ise sınavlarda ortaya çıkabilecek telâfisi mümkün olmayan sorunların önceden çözümü açısından, ÖSYM Koordinatörlüğümüze telefonla bildirilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

        Binanızın sistemde kayıtlı sınav salonlarını, konumunu, kapasitelerini kontrol ederek güncellemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Salonlarınızın kapasitelerinde veya salon sayılarında değişiklik var ise değişiklikleri yaptıktan sonra; değişiklik olmaması halinde de,  Elazığ Sınav Koordinatörlüğünü aşağıdaki telefon ile bilgilendirmeniz rica olunur.

      Ayrıca, sorumlusu olduğunuz binadaki görevlilerden sadece sınavlarda görev almak isteyenler sisteme kaydedilmeli ve okulunuzdan ayrılmış olan personel ise sistemden silinmelidir.

 

 Elazığ’da yapılacak sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülmesi ve sınava girecek adaylara en uygun sınav ortamlarının sağlanmasında göstereceğiniz özen, yapacağınız katkı ve yardımlar için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

                                                                                                           

 

                                                                                                                                   Prof. Dr. Mustafa İNALLI

                                                                                                                        ÖSYM Elazığ Sınav Merkezi Koordinatörü

 

 

 

 

Adres ve İletişim :

 

ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü: F.Ü. Mühendislik Fak. Dekanlığı Giriş Katı

Telefon: 0 424 237 00 70                                    

 Fax      :  0 424 241 33 66

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.