ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız “Demokrasi Kuşağı” Flamalarını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’tan aldı.

  Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Avrupa Konseyi tarafından sürdürülen Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi kapsamında ilimizdeki 8 pilot okul Demokrasi Kuşağı flamalarını teslim aldı.  
Okullarımız “Demokrasi Kuşağı” Flamalarını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’tan aldı.

 

Ülkemizde 10 ilde 20 okulumuzda sürdürülen projeyi,  kılavuz okul olarak Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu sürdürürken 8 okulumuzda projeye pilot okul olarak dahil edildiler.

             Demokrasi kuşağı kapsamına dahil edilen Namık Kemal, Gönül İhsan Tangülü, Yücel İlkokulu, Tevfik Yaramanoğlu, Gazi ve  Cumhuriyet Ortaokulu ile Kaya Karakaya Fen Lisesi ve Kaya Karakaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinin okul müdürleri ve öğrencileri bugün müdürlük makamında flamalarını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’tan teslim aldılar. 

              Müdür BAĞLITAŞ okullarımıza flamalarını teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada; 

             “Elazığ’da eğitim bir dönüşüm ve değişim süreci içerisine girmiştir. Çocuklarımızın başarısı, sosyal ve kültürel aktivitelere katılımlarının sağlanması, okullarımızda demokrasi kültürünün benimsenmesi ve çocuklarımıza anlatılması, tüm çocuklarımızın bu sürece dahil edilerek demokrasinin bu yaşlarda özümsenmesi hem ülkemizin hem de çocuklarımız geleceği için önem arz etmektedir. 

             Bu tür projelerin ilimizde yaygınlaşması konusunda İl Milli Eğitim Müdürü olarak bütün okul müdürlerimizin desteğimizi arkalarına aldıklarını bilmelerini istiyorum. Yapacağımız çalışmalarla bu projeler artarak tüm okullarımıza yayılacak ve hayata geçirilecektir. 

             Ben bu proje çalışmasında emeği olan bütün arkadaşlarımızı kutluyor ve projenin her aşamasında yanlarında olduğumu bilmelerini istiyorum” dedi.

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.