ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Okul Müdürlerine de Anlatıldı.

Okuryazarlık Seferberliği Okul Müdürlerine de Anlatıldı.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. 

Kampanya çerçevesinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün başkanlığında okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirildi. Kampanyanın verimli bir şekilde yürütülebilmesi için okul müdürlerinin yapacağı çalışmaların ele alındığı toplantıya il merkezinde bulunan bütün okul müdürlerimiz katıldı. Toplantıda okul müdürlerine hitap eden Müdür GÜRTRÜRK; 

Seferberliğin ilk dönemi 05 Şubat 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsamaktadır. Bu amaçla ilimiz ve ilçelerimizde okuma yazma bilmeyenleri tespit etmek amacıyla alan tarama çalışmaları yürütülmektedir. 

            Bu kapsamda, ilimizde Sayın Valimizin Başkanlığında; Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri, STK’lar, Kanaat Önderleri, Mahalle Muhtarları, Basın Yayın Kuruluşlarının Temsilcilerinden teşekkül eden İl Yürütme Kurulu oluşturulmuştur. 

            İl Yürütme Kurulu İlimiz Valisi Sayın Çetin Oktay KALDIRIM’ın Başkanlığında 20/02/2018 tarihinde yaptığı toplantıda Okuryazar Seferberliği ile ilgili olarak yapılacak olan çalışmalar ile ilgili kararlar almıştır. Alınan bu kararların arasında Alt Yürütme Komisyonlarının oluşturulması da mevcuttur. 

Alt Yürütme Komisyonu 23/02/2018 tarihinde Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ Başkanlığında toplanarak mahalle, köy, belde ve okul komisyonlarının oluşturulmasına karar vermiştir. 

Bu Komisyonlarımızın görevleri arasında tüm okullarımız kendi hinterlantlarında genel alan taramaları yaparak oluşturduğumuz “Okuryazarlık Seferberliği Alan Tara Tespit Formuna” işleyerek en kısa zamanda Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şubesine elden teslim etmeleri gerekmektedir” dedi.

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.