ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Sınavlar ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile İlgili Koordinasyon Toplantısı

Ortak Sınavlar ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile İlgili Koordinasyon Toplantısı

Eğitimin kalitesini arttırmak ve ölçülebilir bir başarıyı sağlamak amacıyla Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizin koordinasyonunda, ilimizde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yapılacak olan Ortak Sınavlar ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün başkanlığında Kovancılar ilçemizde gerçekleştirilen koordinasyon toplantısına ilçe milli eğitim müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim ve öğretim şubelerimizden sorumlu olan müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçelerimizde görev yapan şube müdürleri katıldılar.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK;

"Geçtiğimiz yıl 5. sınıflarda ve 6.sınıflarda ortak sınav çalışmamız oldu. Bu yıl da 5,6,7 ve 8.sınıflar ile liselerimizde 9.sınıfta I. ve II. dönemde yine ortak sınav uygulamalarımız olacak.

8.sınıfta bütün branşlarda yapılacak ortak sınavlar diğer sınıflarda belirlenen iki ders türünde olacak. Soruların okullar tarafından basılması işinde siz okul müdürlerimize önemli bir görev düşmektedir. Sınavın hakkaniyetli olması açısından büyük bir titizlik göstermeniz bizim için çok önemlidir.

Yapılacak ortak sınavlarda herhangi bir sıralama ya da kıyaslama olmayacak sadece ilin eğitim durumunun bir fotoğrafı çekilecektir. Bunun için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sınavın güvenli bir ortamda büyük bir dikkatle yapılacağı bilincini aşılamak ve sınav zamanına kadar sınava dâhil olan konu ve kazanımların yetişmesi için okulda iş birliği sağlamak siz okul müdürlerimize düşüyor.

Eğitimde kaliteyi yakalamak ve ilimizi her geçen yıl bir üst basamağa taşımak ancak sizlerle beraber hareket ederek mümkün olacaktır. Bizler bu bilinçle çalışıyor, önünüzdeki engelleri aşmanız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aynı özveriyi sizlerin de göstereceğinize inanarak çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum" dedi.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.