ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim 9. Sınıf Öğrencileri 13 Eylül´de Uyum Eğitimine Başlayacak.

Ortaöğretim 9. Sınıf Öğrencileri 13 Eylül´de Uyum Eğitimine Başlayacak.

 

Her yıl okulların eğitim öğretime açılmasından bir hafta önce Temel Eğitim Kurumlarının 1 ve 5. Sınıfları için uygulanan Uyum Programı bu yıl 13-15 Eylül tarihleri arasında hazırlık ve 9 uncu sınıfa başlayan Ortaöğretim öğrencileri için de uygulanacak. 

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK: 

“Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan  hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla Temel Eğitimde olduğu gibi bu yıl uyum programı hazırlanmıştır.  

Ortaöğretime Uyum Programı tüm Ortaöğretim kurumlarımızda ; okul yöneticileri ve rehber öğretmeni koordinasyonunda, hazırlık, 9. sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlangıcında uygulanacaktır.  

2017-2017 Eğitim Öğretim yılında okula başlayan tüm ortaöğretim öğrencileri hazırlık ve 9. Sınıf öğrencileri 13-14 ve 15 Eylül tarihlerinde eğitim görecekleri okullara uyum programına alınacaklardır. 13 Eylül Çarşamba günü başlayacak olan Uyum Programının ilk gününde velilerimizin de öğrencileri ile birlikte olmaları okul ve öğretmenlerimizi tanımaları açısından faydalı olacaktır.  

Bu nedenle 13 Eylül Çarşamba günü başlayacak olan Ortaöğretim Uyum Programı kapsamında ilk gün öğlene kadar öğrenci velilerimizin de öğrencileri ile birlikte okula gelmeleri halinde okul-veli işbirliği de sağlanmış olacaktır.  

Uyum Eğitimi Programına katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.