ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖSYM DUYURUSU: 8.Sınıflar Askeri Liselere Öğrenci Seçme Sınav Başvurusu

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görecekleri seçmek amacıyla Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sınav yapılacaktır.

Bu sınava ortaokulların 8.sınıfında okuyup, Haziran 2016 tarihinde mezun olabilecek erkek adaylar girebileceklerdir. Sınav başvuruları, 09-22 Şubat 2016 tarihleri arasında ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar, 55,00 TL olan sınav ücretini sınava başvurma süresi içerisinde; Halkbank, , Akbank, Ziraat Bankası şubelerinden birine veya ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Yazılı Sınav, 03 Nisan 2016 Pazar günü Elazığ dahil kılavuzda belirtilen illerde yapılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile Aday Bilgi Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Aday Bilgi Formunun ilgili alanı adayın öğrenim gördüğü ilköğretim okulu müdürlüğü tarafından onaylanmalıdır. Onay olmayan formlar işleme alınmayacaktır. Başvuru işleminde adayların şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Adayların sınava girebilmesi için, 2016-ALS Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportunuzun da yanında bulundurması zorunludur. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (T.C. Kimlik Numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında fotoğrafı bulunmayan adayların, fotoğraflı nüfus cüzdanı edinerek, bu şekilde sınava gelmeleri yararlarına olacaktır.

İlgililere önemle duyurulur.

ÖSYM Elazığ Sınav Merkez Koordinatörlüğü

ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünün Adresi:

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampusu
Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Giriş Katı
TLF: 237 00 70
237 00 00/5020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.