ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Palu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Benim Kızım da Okumalı” adlı AB projesinin tanıtım programı yapıldı.

Palu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Benim Kızım da Okumalı” adlı AB projesinin tanıtım programı yapıldı.

“Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Hibe Programı” kapsamında hazırlanan “Benim Kızım da Okumalı” Projesinin başlaması nedeniyle Akgün Otel’de bir program gerçekleştirildi.

Programa ilimiz Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ,  Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Rahmi Dikici, projenin temel amacının değişik nedenlerle ortaöğretimden sonra eğitimine devam edemeyen kız öğrencilerin okullarına devamlarının sağlanması ve eğitim imkânı oluşturulması konusunda bilinçlendirme faaliyetlerini gerçekleştirilmesi olduğunu kaydetti. Dikici daha sonra projenin hedef grupları, ana faaliyetleri ve projenin teknik detayları hakkında bilgiler verdi. 

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mukadder Boydak Ozan ise sunumunda dünyada ve ülkemizde okula gitme oranları, okula gitmeye engel teşkil eden sebepler ve Elazığ’ın bu konudaki durumu hakkında verileri ele aldı.

Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk ise konuşmasında projenin başta Palu olmak üzere uygulanacak diğer ilçelerde kız çocuklarının okula gönderilmesinde önemli bir bilinçlenme sağlayacağına inandığını söyledi.

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar da değerlendirmesinde projenin hedef kitlesinin ve amacının çok iyi seçildiğini ifade ederek, hükümetin eğitim altyapısına önemli bir kaynak aktardığına dikkat çekerek bütün bu çalışmaların amacının daha eğitimli bir toplum oluşturulması olduğunu söyledi.

Vali Zorluoğlu: Eğitim Her Zaman Birinci Gündemimiz 

Programda bir konuşma yapan Vali Zorluoğlu ise eğitim meselelerinin her zaman gündemlerinde birinci sırada olduğunu kaydederek şunları söyledi, “Eğitim konusu gündemimizde her zaman birinci sırada bulunmaktadır. Eğitim kalitesinin artırılması, okullaşma oranının yükseltilmesi, eğitimdeki başarının daha yükseğe taşınması, çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin daha sağlıklı mekânlarda eğitim faaliyetlerine devam etmeleri için her günümüzün önemli bir bölümü eğitim alanında çaba sarf etmekle geçmektedir. Hükümetimiz tarafından bütçede eğitime ayrılan pay geçmişle mukayese bile edilemeyecek kadar büyük oranlardadır. Bu kapsamda Elazığ’da önümüzdeki dönemlerde çok daha önemli yatırımlara imza atacağımıza inanıyorum. Yapacağımız yeni yatırımlarla, yeni bilinçlendirme faaliyetleriyle Elazığ eğitim alanında inşallah çok daha iyi yere gelecektir.   

Eğitim alanında genel bütçenin yanında Özel İdare imkânlarımızı da sonuna kadar kullanıyoruz. Sadece ulusal kaynakların değil, uluslararası kaynakların ve fonları da maksimum oranda kullanılması önem arz etmektedir. Proje ekibini kutluyor ve onları başarılarından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirdiğimi açıklamak istiyorum. Proje Palu, Alacakaya, Kovancılar ve Arıcak’ta uygulamaya konulacak önemli bir projedir.

Vali Zorluoğlu: Eğitim Alanında Hedeflerimiz Var

Elazığ’da eğitimle alakalı hedeflerimiz var. Bu hedeflerin çatısını 2023 yılında tam gün eğitime geçmek oluşturmaktadır. 2023 yılına kadar bu hedefin gerçekleşmesi için yaklaşık bin adet yeni dersliğe ihtiyaç bulunmaktadır. Yedi yılda bin ilave derslik yapmamız gerekiyor. Devletimizin sağlayacağı imkânlar, özel idare imkânları ve hayırsever destekleri ile bu hedefi milletvekillerimizin de destekleriyle gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönem Elazığ’da eğitim alanında atılım dönemi olacaktır. Projemizin hayırlı olmasını diliyor emeği geçenleri kutluyorum”.

04-01-201604-01-2016

 

04-01-201604-01-2016

04-01-201604-01-2016

04-01-2016

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.