ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Mustafa Yavuz Eğitimde Liderlik Konferansı ile Eğitim Yöneticileriyle Buluştu.

Prof. Dr. Mustafa Yavuz Eğitimde Liderlik Konferansı ile Eğitim Yöneticileriyle Buluştu.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi ve Yönetimi başlığı altında “Eğitimde Liderlik” konulu bir konferans verdi.

Fırat üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa müdürlüğümüzün misafiri olarak katılan Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa YAVUZ 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinin felsefesi ve lider yöneticilik konularında okul müdürü, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenlerle interaktif bir sohbet gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdürlük yöneticileri, okul müdürleri ve idarecileri ile rehber öğretmenlerimizin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Müdür GÜRTÜRK;

Eğitim sistemleri, içinden çıktığı medeniyetler kadar, evrensel insanlık değerleriyle de harmanlanırlar. Bugün dünyada iyi eğitim performansı gösteren tüm ülkeler, elde ettikleri başarıları geçmişten geleceğe köprüler kurarak, merkezine insanı alan kavramsal çerçeveler ve felsefi yaklaşımlarla yakalamışlardır.

Son yıllarda “21. yüzyıl becerileri” diye adlandırılan ve bugün olmazsa olmaz küresel bir norm olarak görülen eğitim yaklaşımı; iletişim, takım çalışması, eleştirel düşünce gibi “yumuşak becerilerin kazanılması” adı altında, insanın maddi dünyada başarabildikleri ışığında, gelişimi ve olgunlaşması anlayışını dayatmaktadır.

Eğitimin merkezinde “insan” yer alır. Bu bakımdan eğitimden önce “insan”ı konuşmaya ihtiyaç vardır.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın çizdiği hedefler doğrultusunda alacağımız bu uzun ve meşakkatli yolda,  hedeflerimizi ortaya koyan, önümüzü açan ve zihin dünyamıza yön veren 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde imzası ve fikirleri olan değerli hocamız Prof. Dr. Mustafa YAVUZ “2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Eğitim Liderliği” isimli söyleyişi ile bize bir kez daha rehberlik edecektir.

Değerli hocamızın da hep söylediği gibi “Yönetim Eğitilmeden, Eğitim Yönetilemez” sözünün önemine vurgu yaparak; davetimizi kırmayan ve ilimize gelerek değerli fikirlerini bizlerle paylaşacağı için değerli hocamıza teşekkür ediyor, bu konferansın tüm eğitim yöneticilerimize yeni ufuklar çizmesini dileyerek tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

26-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.