ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Gen kardeşim Değil Can Kardeşim" Projesinin İmzaları Atıldı.

"Gen kardeşim Değil Can Kardeşim" Projesinin İmzaları Atıldı.

 

Doğa, hayvan ve çevre bilinci gelişmiş çocukların yetişmesi, çocukların uygulamalı seracılık yapabilmelerini sağlamak, şehirde yaşayan öğrencilerin ilimizde yetişen tarım ürünlerini, göllerimizde yaşayan balıkları ve evcil hayvan türlerini tanıyabilmelerini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü arasında “Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim” projesi imzalandı. 

Bugün İçme İlk ve Ortaokulunda düzenlenen protokol imza programına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ve Tarım İl Müdürü Turan KARAHAN ile kurum yetkilileri katıldılar. 

Tarım İl Müdürü KARAHAN imzalanacak proje ile şehirlerde yaşayan çocuklarımızın doğayı ve tabiatı daha yakından tanıma imkanı bulacaklarını, çevre bilinci kazanacaklarını ve yaşadıkları çevrenin dışındaki çevrenin güzellikleriyle buluşacaklarını ifade etti. 

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK’te konuşmasında; 

“Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim” Projesi kapsamında bugün İçme İlkokulu ve Ortaokulunda bulunuyoruz. Gerçekten anlamlı bir proje, hayata dokunan bir proje. burada öğrencilerimiz söylenenleri, kitapta olanları ve öğrendiklerini yaparak, yaşayarak öğrenecekler. 

Tarım İl Müdürümüzün de bahsettiği  gibi anlamlı bir proje, biz şehir  hayatı yaşayan çocuklarımızın burada açılan balık müzesi, sera, kümes hayvanlarını ziyaret etmelerini sağlayacağız. Burada başlatılan projenin başka okullarımızda da yansımasını görmek istiyoruz. 

Buraya gelen öğrencilerimiz İçme ilkokulumuzda ve ortaokulumuzda hem pikniklerini yapacaklar hem de doğal ortamın ne olduğunu da bura da bilfiil içinde yaşayarak görecekler. İnsanoğlu tabiata en büyük zararı veren, hatta tek zarar veren canlı türü. Doğal yaşamın önemine değinmemize rağmen, toprağı, suyu ve havayı kirleten tek canlı türü yine biziz. Çocuklarımızı daha küçükken bu bilinçle yetiştirir, doğaya ve tabiata saygılı olmayı öğretirsek geleceğe de güvenle bakıyor olacağız. 

Burada ben müdürüme ve ekibine ve okul müdürümüze ve ekibine bu projemize destek veren, katkı sunan herkese içme köyü muhtarımıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca bu vesile ile "Elazığ Her Yerde Okuyor" kampanyası kapsamında müdür beye de bir kitap hediye ederek, Tarım İl Müdürlüğünün de kampanyamıza okuyarak kdestek vermelerini bekliyoruz dedi.

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.