ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okul Cami Bütünleşmesi" Projesi Başlatıldı.

"Okul Cami Bütünleşmesi" Projesi Başlatıldı.

 

Alt yapısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Cuma namazı Harput’ta İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA ve  Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımı ile Ulu Camii’de kılındı. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ projenin başlatılmasında büyük emeği olan İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA’ya teşekkür ederek, akademik başarılarının yanında milli ve manevi duyguları güçlü olan öğrencilerimiz geleceğimizin mimarları olacaklardır. Bu proje ile  ortaokul ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimiz din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini uygulamalı olarak camilerimizde almış olacaklardır dedi.

İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA’da konuşmasında; 

“Bu proje ile hem öğrencilerimiz camiyle buluşacak,  hem de bağımlılıklara karşı korunacaklardır. Biz bu proje ile öğrencilerimizin manevi dünyalarına girmek istiyoruz. Bu proje ile her bir öğrencimiz okuldan mezun olduktan sonra hem camilerimizi tanımış olacak hem de dini bilgileri sadece teorik olarak değil uygulamalı olarak da öğrenmiş olacaktır” dedi.

03-04-201703-04-201703-04-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.