ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

  İlimizde yürütülen rehberlik ve özel eğitim hizmetlerinin etkinliğini arttırmak, rehber öğretmenler arasındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi.  
Rehber Öğretmenler Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

 

İlkokul, Ortaokul ve Liselerde görev yapan rehberlik öğretmenlerinin katıldığı Koordinasyon Toplantısı  09 Haziran 2015 Salı günü saat 09.30’da İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın başkanlığında Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın başkanlığında yürütülen sabah oturumunda; 

TEOG,YGS ve LYS tercih çalışmaları ve bilgilendirme, Okullarda şiddetin önlenmesine yönelik yapılacak çalışmalar, Okul gezilerine ilişkin değerlendirmeler, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında yapılan çalışmalar, Çocuk Koruma Kanunu kapsamında yapılan çalışmalar, Özel Eğitim Hizmetleri kapsamındaki çalışmalar ve Madde Bağımlılığı Araştırma sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ sabah oturumunda rehber öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada özellikle TEOG, YGS ve LYS sürecinde rehber öğretmenlerimize çok iş düştüğünü ifade ederek; 

“Öğrencilerimizin hayatlarını önemli ölçüde etkileyen bu sınavların sonucunda çocuklarımızın doğru tercihler yaparak istedikleri okullara yerleşmeleri hem bizler hem de velilerimiz açısından oldukça önemlidir. 

Siz değerli çalışma arkadaşlarımdan özellikle bu konuda hassas davranmanızı, öğrencilerimize ve velilerimize en iyi şekilde rehberlik hizmeti vermenizi istiyorum” dedi.

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.