ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidimiz Cüneyt BANKUR´un Adı İsminin Verildiği Okulumuzda Yaşayacak.

Şehidimiz Cüneyt BANKUR´un Adı İsminin Verildiği Okulumuzda Yaşayacak.

 

Sürsürü Mahallesinde yapılan 8 derslikli Şehit Cüneyt BANKUR İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi. 

Açılış programına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Abdulhakim AYDIN, şehidimizin anne ve babası, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam ederken programın açılış konuşmasını okul müdürü Abdultalip DEMİRTAŞ yaptı. DEMİRTAŞ’ın ardından söz alan şehidimizin babası Aziz BAKNUR  oğlunun adının böyle bir okulda yaşayacak olmasından gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.        

          Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ise konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür ederek; 

“17 Eylül 2015 günü görev esnasında makamların en yücesi olan şehitlik mertebesine ulaşan Cüneyt BANKUR kardeşimizin adını verdiğimiz okulumuzun açılışında aranızda olmaktan büyük bir onur duyuyorum.

Bu ülkenin temelleri aziz şehitlerimizin kanları üzerinde yükselmektedir. Şehadet şerbetini içip ölümsüzlük mertebesine ulaşan şehitlerimizin aziz hatıraları daima bu milletin yüreğinde ve isimlerini verdiğimiz okullarımızın şahsiyetinde öğrencilerimizin minik yüreklerinde yaşayacaktır.                                                

Şehitler için Onlar ölüdür demeyiniz diyor yüce kitabımız. Cüneyt kardeşimiz de hem ailesinin, hem de şehadet şerbetini içtikten sonra tüm milletin evladı olarak gönüllerdeki yerini almıştır. O artık bir anne babanın değil, 81 milyon vatan evladının çocuğu, kardeşi ve evladıdır. 

        İlimize ve mahallemize şehidimizin adını verdiğimiz bir okul kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Okulumuz 8 derslikli olup, okulumuzda bu yıl 135 öğrencimiz eğitim görecektir.                                        

        Bir binanın okul olabilmesi için gerekli en önemli şey öğrencidir. En güzel okul bile öğrencisiz olduğunda anlamsızdır. Okulun amacı, var oluş amacı sizleri eğitim, öğretim ve hayata hazırlamaktır. Sizler eğitimin temel taşlarısınız. Bütün çabamız sizin için. Siz mutluysanız, siz eğitimliyseniz, sizler sağlıklıysanız bizler de mutluyuz. Değerli evlatlarımız, hiçbir başarıya çiçekli yollardan gidilemez. Emek harcamak,  disiplinli olmak ve çok çalışmak lazımdır. Başaracağınıza inanın, yorulduğunuzda ve pes ettiğinizde bu inanca sarılın ve yeniden başlayın.                                                             

    Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz şehidimizin ailesi olmak üzere, tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, okulumuzun ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 Program öğrenci korosunun mini konserinin ardından kurdele kesimi ile son buldu.

 

  

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.