ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidimizin Adının Verildiği Okulumuzun Açılışını Gerçekleştirdik.

Şehidimizin Adının Verildiği Okulumuzun Açılışını Gerçekleştirdik.

Elazığlı Piyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında geçtiğimiz yıl şubat ayında Afrin´de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşmüştü. Şehidimizin adı yeni açılan ortaokula  verilerek, Şehit Fevzi Gürsu Ortaokulu adını aldı.

Programa Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, şehidimizin ilesi, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, şehidin öz geçmişi ve öğrenciler tarafından Şu Kışlanın Kapısına adlı türkünün okunması ile devam etti.

Okulda okuyan öğrencilerin şehidin birer evladı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürlü Feyzi Gürtürk,

"Elazığ insanı vatan ve millet sevgisine sahip bir millettir. Fevzi kardeşimiz de bu amaçla göğsünü kurşunlara siper etmiş kahraman bir vatan evladıdır. Biz elimizden geldikçe okulumuza ve öğrencilerimize destek olup katkı sağlayacağız. Şehidimizin ailesinin acılarını dindirmeye çalışacağız. Şehitlerimize Rabbimden rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz. Sevgili çocuklar, sizler de her biriniz bu ülke için bir nefersiniz. Elazığ deyince vatan millet bayrak uğruna gözünü kırpmadan ölüme giden insanlarız. Vatan için yeri geldiğinde şehadet şerbetini içmeye gazi olamaya ölmeye hazırız" dedi.

Okula ismi verilen şehidin evini ziyaret ettiklerini dile getiren  okul müdürü Hasan Karadayı, "Şehidimizin einvde Yasin okunup taziyede bulunuldu. Aynı gün şehitliğe gidilerek tüm şehitler ziyaret edildi ve karanfil bırakıldı. Öğrencilerimizin toplandığı yaklaşık 10 bin lira Mehmetçik Vakfı ve Kızılay´a yatırıldı.” Dedi.  Oğlunun isminin okula verilmesinin dolayı çok mutlu olduğunu aktaran Şehit Babası Murat Metin Gürsu ise aynı zamdan çok gururlu ve hüzünlü olduklarını dile getirdi.

21-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.