ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Rehberlik Araştırma Merkezi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarımız arasındaki işbirliğini ve koordinasyonu sağlamak, eğitim kurumlarımızın ortaklaşa projelerle öğrenci başarılarını arttırması yönünde yaptığımız çalışmalar devam ediyor.
Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Rehberlik Araştırma Merkezi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

             Bu çalışmalar kapsamında Müdürlüğümüze bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında, bugün İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın başkanlığında İşbirliği Protokolü imzalandı. 

Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “Zirveye Emin Adımlarla” isimli Eğitimde İş Birliği protokolünün imza törenine Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bekir Erol ile Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi İbrahim Halil ŞERBET katıldı. 

Protokol imza töreninde bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

“Göreve başladığımız günden bugüne Elazığ eğitim alanında yükselen bir ivme yakalamış, çalışmalarımız sonucunda ilimizin eğitim alanındaki başarısı Türkiye ortalamalarının üzerine çıkmıştır. 

Bu çalışmaların sonucunda 2016 yılı TEOG sınavlarında Elazığ Türkiye genelinde en büyük başarı ivmesi sağlayan il olmuştur. 

Yine YGS ve LYS sonuçlarına göre Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı sağlanmıştır. 

Ancak yakalamış olduğumuz bu seviye bizim açımızdan yeterli değildir. Elazığ’ın daha iyi yerlerde olması için mesai kavramına takılmadan arkadaşlarımızla sürekli istişare halindeyiz. 

Hem AR-GE birimlerimiz hem de RAM gibi kurumlarımızla işbirliği ve rehberlik çalışmalarımız sürmekte, okullarımız arasındaki koordinasyonun sağlanması ve işbirliği içerisinde yürütülmesi için yaptığımız toplantılarımız devam etmektedir. 

Bugün burada bu işbirliği çalışmalarının güzel örneklerinden birini daha gerçekleştiriyoruz. 

Ülkemizin yaşadığı karanlık bir gecenin ardından aydınlığa çıkmasında canı ile bedel ödeyen, 15 Temmuz şehitlerimizden Şehit Eyüp Oğuz’un adını verdiğimiz ve bu yıl hizmete açılan Harput’taki Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisemiz Fen ve Sosyal Bilimler Programını önümüzdeki yıldan itibaren uygulayacak olan Proje Okulu statüsündeki okulumuzdur. 

Bu okulumuzda okuyacak olan değerli öğrencilerimiz ilimizin en seçkin öğrencileri arasında yer alacaktır. Fiziki altyapısı ve eğitim kadrosu ile örnek okullarımız arasında yer alacak olan bu okulumuzda eğitim görecek olan öğrencilerimizden beklentimiz oldukça yüksektir. 

Hem bu okula gelecek olan öğrencilerimiz için hem de bu okulda hâlihazırda eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başarı düzeylerini arttırmak ve rehberlikte bulunmak için Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz ile okulumuz arasında güzel bir işbirliği çalışması başlatılmıştır. 

Bugün imzalanacak olan bu protokolle her iki kurumumuz çalışmalarında ortak hareket edecek, öğrencilerimize rehberlik çalışmasında bulunacak, hem de ilimizde görev yapan rehber öğretmenlerimizin bu kurumumuzu tanımasını sağlayarak öğrencilerimize rehberlik yapmasına katkı sağlayacaktır. 

Ben her iki kurumumuzun müdürlerine de bu işbirliği çalışmasından dolayı teşekkür ediyor, imzalanacak bu protokolün ilimize ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

27-10-201627-10-2016

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.