ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivrice Atatürk İlkokulu'nun Hazırladığı "Saklı Şehrin Masalları" Kitabı Yayınlandı.

Sivrice Atatürk İlkokulu'nun Hazırladığı

Sivrice Atatürk İlkokulu tarafından derlenen "Saklı Şehrin Masalları" isimli masal kitabı İl Müdürümüz Mehmet YİĞİT'e hediye edildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılında Sivrice Atatürk İlkokulu tarafından yürütülen "Saklı Şehrin Masalları" e-Twinning Projesi kapsamında Elazığ ve Harput yöresinde yaşayan büyüklerin anlattıkları masallar derlenerek kitap haline getirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'i ziyaret eden okul müdürü Mahmut BAKIR, Müdür Yardımcısı Ferhat TURĞUT ve sınıf Öğretmeni Sultan GÜNBAY hazırlanan kitabı hediye ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Binlerce yıllık Harput tarihinden süzülerek günümüze kadar ulaşan sözlü kültürün birer parçası olan masalların bir okulumuz tarafından derlenerek kayıt altına alınmasının bu önemli mirası gelecek nesillere aktarmak açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, kitabın hazırlanması aşamasında emek gösteren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

10-10-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.