ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stajyer Öğretmenlere Danışmanlık Yapacak Olan Öğretmenlerimizin Eğitimine Başlandı.

  Millî Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ ilk kez aday öğretmenler için uygulanacak yetiştirme programı kapsamında ilimizden seçilen danışman öğretmenler ile bir araya geldi.  
Stajyer Öğretmenlere Danışmanlık Yapacak Olan Öğretmenlerimizin Eğitimine Başlandı.

 

            İlimize atanan aday öğretmenlere danışmanlık yapacak olan öğretmenler iki gün boyunca Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde hizmet içi eğitime tabi tutulacaklar.

Açılışı bugün gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ, eğitim yöneticileri ve danışman öğretmenler katıldılar.

Bugün başlayan Hizmet içi eğitim sürecinde danışman öğretmenlere hitap eden Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yaptığı konuşmada;

Değerli meslektaşlarım;

Biliyorsunuz ki Şubat ayı içerisinde Türkiye genelinde 30 bin öğretmen ataması yapılmış, bu atamada 459 öğretmen ilimize atanmıştır.

Öğretmenlik mesleğine ilk defa atanmış olan öğretmenlerimize, 6 ay sürecek olan adaylık eğitimlerine istedikleri illerde katılma imkânı verilmiştir. Bu çerçevede İlimizde 275 aday öğretmen adaylık eğitimine katılacaktır. 

Eylül ayına kadar ilimizde adaylık eğitimini sürdürecek olan öğretmenlerimize siz değerli öğretmenlerimiz danışmanlık edeceksiniz. Sizler mesleğinde en az 10 yılını tamamlamış, mesleğinde temayüz etmiş olan öğretmenlerimizin arasından seçilerek bu görevi üstlenmeyi kabul ettiniz.

Kıymetli Meslektaşlarım;

“İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir”. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızı eğitecek olan yeni öğretmenlerimiz de “Öğretmen, Öğretmenin Gölgesinde yetişir” düsturu ile sizin rehberliğinizde yetişecek, bu kutsal mesleği öğrenecektir.

Göreve yeni başlayacak olan öğretmenlerimiz yürümeye yeni başlayan bir çocuk gibi mesleğe ilk adımlarını sizin rehberliğinizde atacaklardır. Onların mesleğe bakışı ve idealizimleri sizin rehberliğinizle şekillenecektir. Bu genç öğretmenler belki de öğretmenlik hayatları boyunca sizden edindikleri bilgiyi, davranış biçimini kendilerine rol model olarak alacaklardır.

Bu nedenle bir meslektaşınız olarak sizden ricam bu genç arkadaşlarımıza ve meslektaşlarımıza her konuda yardımcı olmanız, yol göstermeniz, mesleğimizle ilgili olsun veya olmasın onların yanında olduğunuzu hissettirmenizdir.

Yetiştirme programına alınan yeni atanan aday öğretmenler, sizlerle okul içi ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılacak, film izleyecek, kitap okuyacak ve şehrin tarihi mekanlarını gezeceklerdir.

Toplam 24 hafta üzerinden programlanan eğitim; danışman eşliğinde sınıf içi, sınıf ve okul dışı faaliyet 14 hafta sürecek. 

Aday öğretmenler, toplamda 714 saatlik bir yetiştirme sürecinden geçecek. Ağustos sonunda yetiştirme programı bitecek aday öğretmenler, Eylül’de de görev yapacakları illere gideceklerdir.

Ben burada 2 gün boyunca sürecek olan bilgilendirme toplantısına katılacak bütün danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ de yaptığı konuşmada;

“Ülkemizde hala en çok güvenilen ve itibar edilen meslek olma özelliğini taşıyan Öğretmenlik mesleğinin değerli mensuplarını burada görmekten ve onlarla birlikte olmaktan çok mutluyum.

Bakanlığımızın başlatmış olduğu yeni uygulama ile mesleğe ilk adımını atacak öğretmenlerimizi yetiştirme, onlara örnek olma, onlara yol arkadaşlığı yapma vazifesi sizlere verilmiştir.

Şuna inanın ki Milli Eğitim Bakanlığının her kademesindeki yöneticiler sizlere sonsuz bir güven içerisindedir. Bu eğitimin sonucunda edindiğiniz bilgilerle göreve yeni başlayan meslektaşlarınıza daha faydalı olacağınıza inanıyorum” dedi.

Bugün başlayan program 2 gün sürecek olup, 2 gün boyunca danışman öğretmenlere yeni uygulama hakkında eğitim yöneticileri Veysel TOP, Hasbi ÜSTÜNDAĞ, Mahmut KARADAĞ ve Kamil ÇAKILÇIOĞLU tarafından kapsamlı bilgiler verilecektir. 

 22-02-201622-02-201622-02-201622-02-2016   22-02-201622-02-2016

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.