ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TANGÜLÜ Ailesi 32 Derslikli Okul İçin Protokol İmzaladı

TANGÜLÜ Ailesi 32 Derslikli Okul İçin Protokol İmzaladı

 

İlimize bugüne kadar 1 İlköğretim Okulu ve 1 Özel Eğitim Meslek Okulu yapımına katkı sunan Hayırsever TANGÜLÜ ailesi yeni bir okul için daha protokol imzaladı. 

Hayırsever Gönül TANGÜLÜ ve eşi İhsan TANGÜLÜ ile oğulları Hakan TANGÜLÜ ilimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ın himayelerinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ile 32 derslikli yeni bir okul için daha protokol imzaladılar. 

Eğitime verdikleri destekle Elazığlıların gönlünde taht kuran Gönül Abla ve ailesi Cumhuriyet Mahallesinde yapılacak olan 32 derslikli okulun protokolüne imza atarak eğitime verdikleri destekleri sürdürdüler. 

Bugün açılışı gerçekleştirilen Abdullah-Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu’nun resmi açılış programının hemen ardından ilimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ı ziyaret eden aile üyeleri ile Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK protokole imza attılar. 

Eğitime yapılan yatırımın Türkiye’nin geleceğine yapılan yatırım olduğunu ifade eden Gönül Abla; 

“Çocukların cıvıltılarını görmek, mutluluklarına ortak olmak ve onları okul sıralarında görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Bu ülkeye borcumuzu ancak çocuklarımıza yapacağımız yatırımla ödeyebiliriz. Bize bu fırsatı sunan Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederim” dedi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’de konuşmasında; 

“Eğitim bir gönül işi, adı gibi gönlü de güzel olan Gönül Ablamız ilimiz eğitimine verdiği katkı ile gönüllerimizde taht kurmuş, Elazığlıların sevgilisi olmuştur. Gönül Ablamız bu okullardan yetişen ve mezun olan binlerce çocuğumuzun da annesidir. Ben katkılarından dolayı hem kendisine hem de değerli aile üyelerine ilimiz adına ve eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Vali Çetin Oktay KALDIRIM’da TANGÜLÜ ailesi üyelerine teşekkür ederek; 

“Gönül Hanım gönülleri fethetmiş, çocuklarımızın eğitimine sunduğu katkılarla, ülkemizin geleceğine de yatırım yapmıştır. Yapılacak olan 32 derslikli okul ile Tangülü ailesinin adı şehrimizde yaşamaya devam edecek, bu aziz şehrin insanları da hizmetleri için ailemize minnetlerini sunacaklardır” dedi.


15-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.