ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST´te Başarı Elde Eden Öğrencilerimizin Ziyareti

TEKNOFEST´te Başarı Elde Eden Öğrencilerimizin Ziyareti

 

İstanbul Yeni Havalimanı’nın ana sponsorluğunu üstlendiği, Teknofest İstanbul (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali) ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 3. Liselerarası Model Uçak Yarışması’nda Türkiye genelinde yarışmaya katılan liseler arasından önce finale kalan daha sonrada 4.’lüğü kazanan Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi takımı 4.’lüğü elde ederek büyük bir başarı kazandı. 

İlimiz adına büyük bir başarı kazanan Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Sefa YAVUZ, Hüseyin ÜSTÜNDAĞ, Abdullah Taha EMET ve Ömer Faruk AKSÖZ ile takım sorumlusu M. Hakan ÖZSÖZEN bugün okul müdürü Mehmet Nuri GÜLER ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret ederek başarılarını paylaştılar. 

Öğrencilerimizi tek tek tebrik eden Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK; 

“İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST yarışmasına katılarak ilimizi temsil eden Mehmet Koloğlu Anadolu Lisemiz ilk kez böyle bir yarışmaya katılıyor olmasına rağmen önce finale kalma başarısı göstererek Türkiye genelinde ilk 9 okul arasına girmiş, daha sonrada finallerde 4.’lük gibi bir derece alarak göğsümüzü kabartmıştır. 

Bu büyük bir başarı olmasının yanında Elazığ için de ilk adımdır. Ben ekipte bulunan bütün öğrenci arkadaşlarımı tek tek kutluyorum. Onlara destek olan takım sorumlusu M. Hakan ÖZSÖZEN ile okul müdürümüz Mehmet Nuri GÜLER’i ve diğer öğretmenlerimizi de kutluyorum” dedi. 

Müdür GÜRTÜRK öğrencilerimizi makamında ağırlayarak bir süre sohbet ettikten sonra ziyaretleri için teşekkür ederek birer kitapla ödüllendirdi.

 

 26-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.