ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol Projesi

Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol Projesi

 

Son yıllarda artan internet kullanımını olumlu yöne çevirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir proje hazırlandı. Hazırlanan proje düzenlenen toplantıda rehberlik öğretmenlerine anlatıldı. 

Çocuklar ve Gençler arasında hızla yayılan sağlıksız internet kullanımının önüne geçmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol" projesi hazırlandı. Hazırlanan proje Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen toplantıda okulların rehberlik öğretmenlerine anlatıldı. Toplantıda öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, “Üretenler kitap okuyor, tüketenler de telefonda oynuyor” dedi. 

Gürtürk yaptığı konuşmada, “İzlediğim bir görselde Japonlar, üretenler ve tüketenler. Üretenler metroda kitap okuyor, tüketenler ise cep telefonu kullanıyor. Cep telefonunu da ya oyun ya İnstagram ya Whatsapp gibi diğer şekillerde kullanıyoruz. Çocuklarımıza eğitimci olarak bunu olumlu yönde kullanmayı, faydalı yönde kullanmayı öğretmemiz gerekiyor” dedi. 

 “Her çocuk cevherdir” diyen Gürtürk, “Gerçekten çocuk işlenirse mücevher olur. Biz de geleceğimiz olan çocuklarımıza bu bilişimi, bilgiyi bilinç vererek kullandırırsak gerçekten çok güzel sonuçlar alma durumumuz var. Ama bilinçsiz bir şekilde kullandığı zaman bunun sorunlarını anne, baba olarak öğretmen olarak, eğitimci olarak çok çekeceğiz. Çok da bunun ızdırabını yaşayacağız” ifadelerini kullandı. 

Akıllı cihazlar sayesinde kocaman dünyanın küçük bir köye dönüştüğünü dile getiren Gürtürk, “Kısa sürede dünyanın her tarafından haberdar olabiliyoruz. Bunun hem olumlu hem de olumsuz yönleri var. Olumlu yönde kullandığımız zaman büyük faydalarını görüyoruz. Olumsuz yönde kullandığımız zaman ise büyük zararlarını görüyoruz. Her şeyin ortası en güzelidir. Fakat unutulmamalıdır ki bunlar hayatımızın içindedir. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz teknolojiden gelebilecek olumsuzlara karşı daha savunmasızdırlar. Ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerimizin teknolojiyi sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanmaları bizim en büyük görevlerimizdendir. Bunu gerçekleştirmek için projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

 

Konuşmanın ardından Proje Koordinatörü Ceyda Akıllı, proje hakkında rehber öğretmenlere bilgi verdi.

01-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.