ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temiz Okul Projesi Kapsamında Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Yapıldı

Temiz Okul Projesi Kapsamında Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Yapıldı

 

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de büyük ölçüde etkileyen Covid-19 salgınının kişisel ve kurumsal alışkanlıklarımızı değiştirmesinin ardından, bu değişimi doğru yönetebilmek adına 16 Mart 2020 tarihinden itibaren kapalı olan okullarımızın daha temiz ve sağlıklı açılması, çocuklarımızın eğitim hizmetini sürdürebilmesi için Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü arasında eğitimde sağlık ve hijyen standartlarını yükseltecek bir protokol imzalandı.

Bu kapsamda hazırlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Klavuzu" ve Temiz Okul Projesi kapsamında okullarımızda ne tür çalışmalar yapılacağı ile ilgili olarak tüm okul müdürlerimize eğitimler veriliyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği birimimiz tarafından yürütülen çalışma kapsamında bugün il merkezinde görev yapan tüm okul yöneticileri 2 gurup halinde hizmet içi eğitime alındı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK yapılan toplantıda çocuklarımızın sağlığının her şeyden değerli olduğunu ifade ederek;

"Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan kılavuz kapsamında okullar  eğitim öğretime açılmadan önce el birliğiyle gerekli tüm çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Kılavuzda belirlenen kurallar çerçevesinde hijyen ve enfeksiyon alanında uzmanlaşmış olan personelimiz tarafından tüm okullarımızda denetimler gerçekleştirilecektir.

Denetim ekiplerimiz gittikleri her okulda tepeden tırnağa bir kontrol gerçekleştirecek, kılavuzun gereklerinin yerine getirilip getirmediğini denetleyecektir.

Ayrıca okullarımız Temiz Okul projesi kapsamında yaptıkları tüm çalışmaları Bakanlığımız tarafından açılan modüle işleyeceklerdir. Modüle işlenen veriler yine İş Sağlığı ve Güvenli Uzmanlarımız ile Sağlık Birimi Uzmanlarımız tarafından kontrol edilecektir.

Unutmamamız gerekiyor ki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz eğitim ortamlarında eğitim görmeleri, enfeksiyondan korunmaları bizim yapacağımız çalışmalarla mümkün olacaktır" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün konuşmasının ardından Müdürlüğümüz İş Güvenliği ve Sağlığı Birimi Uzmanı Güngör CANDAŞ ile Sağlık Birimi Uzmanı Suat TOKSÖZ okul ve kurum müdürlerine "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu" ve yapılacak hazırlıklar hakkında bilgi verdiler.

14-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-2020

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.