ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve LYS Tercih Danışma Büroları Öğrencilerimize Hizmet Veriyor

TEOG ve LYS  Tercih Danışma Büroları Öğrencilerimize Hizmet Veriyor

 

 

 

Müdürlüğümüz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)  ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonucuna göre tercih yapacak öğrencilere, açılan tercih bürolarıyla danışmanlık hizmeti veriyor. 

Öğrenci ve ailelerin yaşanılan sınav stresinin ardından yine hayati bir önem tutan tercih döneminde müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonları İl Müdürlüğü Hizmet Binası, Öğretmen evi ve 5 Eğitim bölgemizde bulunan okullarımızda çalışmalara başladılar. 

Uzman Rehber Öğretmenlerimizin Koordinasyonunda öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecek olan bürolarımız 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde TEOG ve Üniversite yerleştirme tercih işlemleri için öğrenci ve velilerimize yardımcı olacaklar. 

 Danışma bürolarında okul yüzdeleri, başarı yüzdeleri ve puanların yanı sıra öğrencilerin kariyer hedeflerine göre en doğru okulun tercih edilmesi için uzman eğitimciler tarafından yönlendirme ve destek sağlanıyor. 

Tercih Danışma Bürolarında bugün incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

“Her öğrenci bizim için ayrı bir dünya, ayrı bir değerdir. Öğrencilerimizin oldukça farklı ilgi, yetenek ve becerilere sahip olduğunu biliyoruz. Hayatları boyunca eğitimden en verimli şekilde yararlanabilmeleri, ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilmeleri, doğru tercihlerde bulunmaları bizler için çok önemlidir. 

Bu nedenle uzman eğitimcilerimizin rehberliğinde açmış olduğumuz bu tercih bürolarına tüm veli ve öğrencilerimizi bekliyoruz. Çocuklarımız hem okullarımızda açtığımız danışmanlık merkezlerinde hem de Öğretmen evi ile Müdürlük Hizmet Binasında açmış olduğumuz Tercih Danışmanlık Merkezlerinde hizmet alabilecektir. 

Ben bu tercih döneminde de tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, mutlaka uzman yardımı alarak tercihte bulunmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.