ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve LYS´ye Yönelik Olarak Oluşturulan Tercih ve Danışmanlık komisyonları 14 Temmuz´dan İtibaren Hizmet Vermeye Başlayacak.

TEOG ve LYS´ye Yönelik Olarak Oluşturulan Tercih ve Danışmanlık komisyonları 14 Temmuz´dan İtibaren Hizmet Vermeye Başlayacak.

 

Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrenciler; 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonunda TEOG ve YGS/LYS sınavlarının sonuçlarına dayalı olarak yerleştirme puanları açıklandı ve bu aşamadan sonra anne-babalar ve öğrencilerimiz olarak doğru tercih yapmak için bir karar verme sürecine girdiniz. 

Öncelikle bu sınavlarda başarı gösteren öğrencilerimizi; her zaman çocuklarının yanında olan ve onları bu süreçte destekleyen anne ve babalarımızı; öğrencilerimizi sınavlara en iyi şekilde hazırlayan çok kıymetli öğretmen ve okul yöneticilerimizi tebrik ediyor, bu başarılarının devamını diliyoruz. 

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm eğitim aşamalarında olduğu gibi önemli bir adım olan tercih dönemlerinde de öğrencilerimizin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu doğrultuda ilimiz genelinde öğrencilerimize tercih dönemlerinde yardımcı olmak amacıyla ortaöğretim kurumları tercihleri için 47, YGS-LYS sonuçlarına dayalı üniversite programlarını tercih için 51 komisyon kurduk. Veli ve öğrencilerimiz bu komisyonların adreslerini Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğümüzün http://elazig.meb.gov.trinternet sayfasından ve de okullarımızdan öğrenebilirler. Ayrıca 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında ortaöğretim kurumları tercih dönemi, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında da YGS-LYS sonuçlarına dayalı üniversite programlarının tercihleri yapılacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu dönemlerde istedikleri tercih danışma merkezinden mesai saatleri içerisinde yardım alabilirler. Bu merkezler dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü binamızda, Öğretmenevinde ve Rehberlik Araştırma Merkezimizde de Tercih Danışma Merkezlerimiz bulunmaktadır. 

Doğru tercihin mutlu ve başarılı bir yaşamın ilk adımı olduğuna inanıyor velilerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.