ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih ve Danışmanlık Komisyonlarımız Hizmet Vermeye Başladı.

Tercih ve Danışmanlık Komisyonlarımız Hizmet Vermeye Başladı.

 

Bu yıl ilk kez yapılan Lise Yerleştirme Sınavlarına katılan öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla oluşturulan Tercih ve Danışmanlık komisyonlarımız hizmet vermeye başladı. 

İlimiz genelinde kurulan 41 Tercih ve Danışmanlık Merkezinde 120 uzman Rehber Öğretmen görev yaparak öğrenci ve velilerimize lise tercihlerinde rehberlik yaparak yardımcı olacaklar. 

Konuyla ilgili olarak bugün Müdürlüğümüz hizmet binasında çalışmalarına başlayan Tercih ve Danışmanlık komisyonunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK tercihler için bilgi almaya gelen öğrenci ve velilerimizle sohbet etti. Burada bir açıklama yapan Müdür GÜRTÜRK; 

“02 Haziran tarihinde yapılan Lise Yerleştirme Sınavına ilimizde 8. Sınıfta öğrenim gören 8 bin 900 öğrencimizden 7 bin 855’i katılmışlardır. 

Öğrencilerimizin sınav sonuçları 26 Haziran tarihinde açıklanmış olup, tercih dönemi ise 02 Temmuz’da başlamıştır. Tercih yapacak olan öğrencilerimize ve velilerimize yardımcı olmak amacıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin koordinasyonunda ilimiz genelinde 41 tercih ve danışmanlık komisyonu oluşturarak 120 rehber öğretmen görevlendirdik. 

Bu öğretmenlerimiz tercihlerin yapılacağı son gün olan 13 Temmuz tarihine kadar öğrenci ve velilerimize hizmet vermeye devam edecekler. 

Öğrenci ve velilerimize yardımcı olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Merkez Öğretmenevinde de Tercih ve Danışmanlık Komisyonlarımız kurulmuştur. Ayrıca tüm ortaokullarımızda da öğrencilerimize rehberlik hizmeti verilecektir” dedi.

03-07-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.