ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projelerinden 4 Ödül

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projelerinden 4 Ödül

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 4 Okulumuz Başarılı Projeleri ile Ödül Aldı.  

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalara yönlendirmek ve öğrencilerin mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla değerler eğitimi, Matematik, Türkçe alanlarında “12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” sergisi İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Kültür Merkezinde açılmıştı.  

İlimizden proje yarışmasına katlan 20 projemizden 4’ü ödül alarak Elazığ’a döndü.   

Proje Yarışmasında İmam Efendi Kız İmam Hatip Ortaokulu ve TOKİ Fırat Ortaokulu Birinciliği kazanırken, Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Ortaokulu İkinciliği, Bilim Sanat Merkezi ise Üçüncülüğü kazandı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün de katıldığı final programında öğrencilerimizin elde ettiği başarılı sonuçlar sonrasında Müdür GÜRTÜRK;

"Bundan bir hafta önce Liseler Arası Proje Yarışmasında okullarımız büyük bir başarı elde ederek bize mutluluk yaşatmıştı. Bugün de Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı projeler yine yüzümüzü güldürdü. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu tür etkinliklerde elde ettikleri başarılar ilerisi için onlara büyük bir moral ve motivasyon katacaktır. Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğini şekillendirecek, gelişmemize ve kalkınmamıza yön verecektir.

Elazığ olarak eğitim çıtamızı adım adım yükselttiğimizin göstergesi de olan bu başarılı çalışmalar için ben hem öğrencilerimizi hem de onları yetiştiren idareci ve öğretmenlerimizi tek tek kutluyorum. Birinci olan okullarımıza ve projelerimize finallerde de başarılar diliyorum" dedi. 

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında dereceye giren öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.