ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinatörlüğünde 49’uncusu düzenlenecek olan Ortaöğrenim öğrencilerine yönelik yarışmaların tanıtım toplantısı, bugün yapıldı.

18 Aralık tarihinde başlayacak proje başvuruları hakkında bilgilendirmede bulunmak ve başvurular başlamadan önce okullardaki öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Öğretmen Sıdıka Avar Teknik ve Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya Ortaöğretim kurumlarımızın müdürleri ve öğretmenleri katıldı. 

Yarışmaların 12 bölgede yapıldığını dile getiren TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, “ Her yıl TÜBİTAK olarak ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik yaptığımız yarışmalarımızda geçen yıl bir değişiklik oldu. Önceleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde yapılan yarışmalar şimdi üniversite bünyesindeki koordinatörlüklere devredildi. 

 Lise proje yarışmalarının 48’incisi geçen yıl düzenlendi. Bu yıl 49’uncusunu TÜBİTAK olarak düzenleyeceğiz. Mart ayı içerisinde ortaokul ve lise yarışmalarının bölge sergisini Malatya Koordinatörlüğü bünyesinde yapıp, sonraki süreçlerde sergide derece yapmış projelerimizi Ankara finallerine göndereceğiz. Böylece Türkiye çapında gençlerimizi yarışma ortamına tayin edeceğiz” dedi. 

Toplantıya TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Şube Müdürü Kazim KARACA, Malatya Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Emin Çelebi,  okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

03-11-201703-11-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.