ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Açılış Programı Şehit Mehmet Öter MTAL’de Gerçekleştirildi.

Turizm Haftası Açılış Programı Şehit Mehmet Öter MTAL’de Gerçekleştirildi.

 

Her yıl 17-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinliklerinin açılış programı ve Fresh Makarna etkinliği şehit Mehmet Öter (Turizm Lisesi) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

 

Programa Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Turizm İl Müdürü Ahmet DEMİRBAĞ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın ilk konuşmasını ev sahibi okulun müdürü Ömer Küçükaslan yaptı. Küçükaslan konuşmasında ülkemizin turizm potansiyeli açısından büyük bir kaynağa sahip olduğunu ifade ederek bu potansiyelden ilimizin de pay sahibi olması için Turizm Lisesi olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve nitelikli eleman ihtiyacını sağladıklarını ifade etti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRBAĞ ise konuşmasında ülkemizin turizm potansiyeline vurgu yaparak, hafta boyunca yapılacak olan çeşitli etkinliklerle haftanın dolu dolu kutlanacağını ifade etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK konuşmasında turizm haftası nedeniyle gerçekleştirilen programa ve Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından geleneksel hale getirilen Fresh Makarna etkinliğine katkı sağlayanlara teşekkür ederek;

 

“Elazığ tarihi zenginliği olan, doğal güzelliklere sahip cennet ülkemizin enden şehirlerinden birisidir.

 

Tarihi eserleri, Sivrice gölü, kaplıcaları, dağ ve su sporları ile eşsiz güzelliğe sahip bir şehirde yaşıyoruz. İlimizin her köşesi cennet vatanımızın bir yansıması gibi adeta. Sahip olduğumuz bu güzellikleri tanıtmak için Turizm Haftası eşsiz bir fırsat sunuyor bize.

 

İlimiz Valisi Sayın Çetin Oktay KALDIRIM’ın başlatmış olduğu “Come To Elazığ” sloganı ülkemiz genelinde büyük bir ilgi görmüş, ilimizin tanıtımına büyük bir katkı sağlamıştır. “Come To Elazığ” sloganı sosyal medyada büyük bir ilgi görerek Elazığ için de yeni fırsatlar yaratmıştır.

 

Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel şehre gelecek olan yerli ve yabancı turistlerimize kaliteli bir hizmet sunabilmek amacıyla şu an bu programın gerçekleştiği Turizm Lisemiz için yeni ve tam donanımlı bir hizmet binasının inşaasına başladık ve bu yıl sonunda bu binamızın yapımı bitirilerek okulumuza devredilecektir.

 

Bu okulumuzdan yetişecek olan çocuklarımız ara eleman ihtiyacını büyük oranda karşılayacak kapasiteye sahip donanımlı birer turizm elçisi ve rehberi olacaktır.

 

Ben tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ederek bu haftanın ilimize ve ülkemize yeni fırsatlar getirmesini diliyor, sözümü Sayın valimizin “Come To Elazığ” sloganı ile bitiriyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından program Fresh Makarna etkinliği ile son buldu.

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.