ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Gençlik Vakfı´nda Öğrencilerimiz İle Bir Araya Geldik

Türkiye Gençlik Vakfı´nda Öğrencilerimiz İle Bir Araya Geldik

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından organize edilen, Lise öğrencilerinin katıldığı sohbet programına katılan Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK öğrencilerimizle okumayı ve okumayı bilince dönüştürmeyi konuştu. 

TÜGVA Erkek Öğrenci Yurdunda düzenlenen programa katılan Müdür GÜRTÜRK sohbete katılan öğrencilerin hepsiyle tek tek ilgilenerek interaktif bir sohbet programı gerçekleştirdi. 

“Elazığ Her Yerde Okuyor” kampanyasının önemine vurgu yaparak sohbetine başlayan GÜRTÜRK; 

“İlk emri “Oku” olan bir dinin mensubu olarak yüce Allah’ın bize soracağı ilk soru da “Okudun mu?” olacaktır. İnsanı diğer varlıklardan ayıran en büyük özelliği eşrefi mahlukat yani yaratılmışların en şerefli olmasıdır. İnsan düşünebildiği, kavrayabildiği, güçlü bir zekaya sahip olabildiği için yaratılmışların en yücesi olarak isimlendirilmiştir. 

O zaman düşünebilen insanın kendisine verilen bu nimeti yerinde kullanması, değerini bilmesi ve zihnini sürekli açık ve uyanık tutması gerekir. 

Yüce Allah okuyun diyerek yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı, hayatı okumayı, çevremizde olup bitenleri okumayı, okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı uygulamayı ve öğrendiklerimizi de yaşam biçimimiz haline getirmemizi emretmiştir. 

Sevgili çocuklar bizler okumak, okuduklarımızı da hayatımıza uygulamak ile mükellefiz. Hayatımızın merkezinde ahlak, merhamet ve iyilik bulunmalıdır. Biz iyiliği sadece düşünen değil, düşündüğümüz iyiliği uygulayan insanlar olmalıyız. Bildiğini uygulamayan bir insanın bildiklerinin kendisi dahil hiç kimseye bir faydası yoktur. 

O yüzden sadece bilmek değil, bildiklerini uygulamak da önemlidir. Yarın hepiniz ülkemizin farklı bir yerinde farklı görevler üstlenecek ve bu ülkenin kaderine etki edeceksiniz. O yüzden şimdiden zihninizi uyanık ve berrak tutun. Aranızdaki ilişkileri sıcak tutun, okuyarak hayal dünyanızı geniş tutun. 

Çoğunuz bu yıl üniversiteye gideceksiniz ve biliyorsunuz ki yeni sınav sisteminde sorular artık anlamaya ve kavramaya yönelik sorular. O yüzden sizlerden çok okumanızı, okuduklarınızı da içselleştirmenizi istiyorum” dedi. 

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.