ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı Projesinin Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı Projesinin Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Akredite Kaynakçı Yetiştirme Projesinin tanıtım toplantısına İl Milli eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Cemil ERDEM, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve davetliler katıldılar. 

Programın açılış konuşmasını yapan Mesleki eğitim Merkezi Müdürü Murat AKGEYİK proje hakkında bilgi vererek, proje kapsamında 10 meslek lisesi öğretmeninin Almanya’da eğitim verileceğini, bu eğitimi alan öğretmenlerin daha sonra ilimize dönerek Mesleki eğitim Merkezi Müdürlüğünde kurulacak olan kaynak atölyelerinde 100 kursiyere eğitim vereceklerini ifade etti. 

Projenin 24-64 yaş gurubu arasındaki dezavantajlı vatandaşlara hitap ettiğini belirten AKGEYİK başvuruların Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacağını söyledi. 

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil ERDEM’de yaptığı konuşmada oda olarak mesleki eğitime büyük önem verdiklerini, kalifiye eleman ihtiyacının ancak bu yolla karşılanabileceğini söyledi. 

Proje ortağı Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Yetgin ER konuşmasında proje ile 100 vatandaşımıza iş olanağı sağlanacağını ifade ederek bu proje ile eğitimin yaşının olmadığını bir kez daha görmüş olduk dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ta yaptığı konuşmada; 

“Öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu gerçeğinden hareketle Bakanlığımız tarafından son yıllarda yapılan çalışmalar gün be gün artmakta, yapılan faaliyetlerin kapmanı genişlemektedir. 

81 milyonluk nüfusa sahip ülkemizde nitelikli iş gücünün arttırılması, gerekli yeterliliğe sahip ara eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla Bakanlığımızın ve Sayın Valimizin de katkılarıyla hem Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz hem de Meslek Liselerimiz tarafından güzel çalışmalara ve projelere imza atılmaktadır. 

Ülkemiz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu projeye katılarak Akrediteli Kaynakçılık Belgesi alacak olan tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum. 

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilimizde ihtiyaç duyulan alanlarda halkımızın taleplerini de alarak çeşitli alanlarda bu tür faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir. 

Ben projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katılımcılara başarılar diliyorum” dedi.


23-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.