ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalnız Değilsin Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Yalnız Değilsin Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Müdürlüğümüzün himayesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından hazırlanan “Yalnız Değilsin” Projesinin Tanıtım ve Tanışma toplantısı Öğretmenevinde gerçekleştirildi. 

Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, eğitim yöneticileri öğrenci ve velilerin katıldığı projenin tanıtım toplantısı evde eğitim gören öğrencilerimizi bir araya getirdi. 

Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle okula gidemeyen ve bu nedenle evde eğitim uygulaması kapsamında müdürlüğümüzce görevlendirilen öğretmenlerimiz tarafından eğitimlerini evlerinde sürdüren öğrencilerimizin sosyal hayata katılımlarını sağlamak, birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını ve yıl boyunca yapılacak olan etkinliklerle sosyal hayatın içerisinde yer almalarını sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında bir araya gelen çocuklarımız hazırladıkları gösterilerle katılımcılara güzel anlar yaşattılar.

Programın açılışında Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bekir EROL tarafından projenin amacı ve kapsamı hakkında katılımcılara bilgi verildi. 

Eğitimini okullarda gerçekleştiremeyen öğrencilere evde eğitim verdiklerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk; 

 “Evde eğitim hizmeti, son yıllarda artarak devam etmiştir. Bunun önemini de görmekteyiz. Bu hizmetten yararlanan öğrencilerin ihtiyacına göre öğretmenlerimiz, bir program çerçevesinde evlere gidip eğitim vermektedir. İlimizde bu yıl hizmetten yararlanan öğrenci sayımız 64’dür. Evde eğitim gören çocuklarımızın en önemli sorunlarından biriside evden dışarı çıkamamalarıdır. Onlara moral ve destek vermek, hayatın içerisine girebilmelerini sağlamak için evde eğitim gören çocuklarımızla bir araya geldik.

Onlar Cennetin Çocukları: 

Müdür GÜRTÜRK sağlık problemleri nedeni ile okula devam edemeyen öğrencilerimize yönelik olarak hazırlanan bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederken, ailelere yönelik olarakda sakın çocuklarımızın sağlık problemleri var diye üzülmeyin ve ümitsizliğe kapılmayın. Bu çocuklarımız Allah’ın bizlere birer lütfudur, cennetin anahtarı inşallah bu çocuklarımız olacaktır” dedi.
             Her öğrencinin kıymetli olduğunu belirten Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz da konuşmasında; “Engelleri dolayısıyla eğitimini devam ettirmekte zorlanan öğrencilerimiz bizim için bir kat daha kıymetlidir. Elazığ’da zorunlu eğitim kapsamında 64 öğrencimiz, evde eğitim noktasında destek alıyor. Eğitimin almak bir yere kadar yeterlidir. Ama sosyal ve kültürel anlamda da mutlaka desteklenmeleri gerekiyor. O yüzden ‘Yalnız Değilsin Projesi’ bu anlamda çok önemlidir. Biz Valilik olarak bu projenin her aşamasında öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olacağız, onlarla birlikte hareket edeceğiz ” dedi. 

Program konuşmaların ardından, öğrencilerin gösteri ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


01-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.