ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalnız Değilsiniz Çocuklar

Yalnız Değilsiniz Çocuklar

 

Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle okula gidemeyen ve bu nedenle evde eğitim uygulaması kapsamında müdürlüğümüzce görevlendirilen öğretmenlerimiz tarafından eğitimlerini evlerinde sürdüren öğrencilerimizin sosyal hayata katılımlarını sağlamak, birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını ve yıl boyunca yapılacak olan etkinliklerle sosyal hayatın içerisinde yer almalarını sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK çocuklarımızı evlerinde ziyaret etti. 

Fatma ve Zeliha’yı evlerinde ziyaret eden Müdür GÜRTÜRK sağlık problemleri nedeniyle eğitimlerine evde devam eden çocuklarımızı yalnız bırakmayacaklarını ifade edererk; 

 “Evde eğitim hizmeti, son yıllarda artarak devam etmiştir. Bunun önemini de görmekteyiz. Bu hizmetten yararlanan öğrencilerin ihtiyacına göre öğretmenlerimiz, bir program çerçevesinde evlere gidip eğitim vermektedir. İlimizde bu yıl hizmetten yararlanan öğrenci sayımız 64’dür. Evde eğitim gören çocuklarımızın en önemli sorunlarından biriside evden dışarı çıkamamalarıdır. Onlara moral ve destek vermek, hayatın içerisine girebilmelerini sağlamak için evde eğitim gören çocuklarımız için “Yalnız Değilsin” projesini başlatmıştık. 

Bu proje kapsamında çocuklarımızla her an birlikte olacak, onların morallerini en üst seviyede tutmaya çalışacağız. Bu çocuklarımız yalnız olmadıklarını hissedecekler İnşallah. Proje kapsamında ev ziyaretlerimiz sürecek ayrıca çocuklarımız için çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler de hazırladık. Onları hayatımızın her anında görmek birlikte olmak istiyoruz” dedi.


29-11-201729-11-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.