ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEKAD´dan İl Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´a Ziyaret.

YEKAD´dan İl Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´a Ziyaret.

 

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare DAVUTOĞLU’nun himayelerinde Ankara Yeni Mahalle’de uygulanan “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Elazığ’da da uygulanacak. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ı makamında ziyaret eden Yeni Mahalle Kadınları Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Aytop ve Yönetim Kurulu Üyeleri yürüttükleri proje kapsamında Elazığ’da gerçekleştirecekleri eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları hakkında bilgi verdiler. 

Proje kapsamında daha önce eğitim alma imkânı olmayan bayanlara önemli birçok alanda uzmanları tarafından eğitim ve bilinçlendirme yapılacağına dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü BAĞLITAŞ; 

 “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Ankara Yeni Mahallede uygulanmış, başarılı sonuçlar elde edilince de tüm Türkiye’de uygulanması konusunda karar alınmıştır.  Başbakanımızın değerli eşleri Sare DAVUTOĞLU’nun himayelerinde uygulanan bir projedir. Bugün Ankara Yeni Mahallede bu projeyi uygulayan YEKAD Derneği’nin temsilcileriyle birlikteyiz. İnşallah Elazığ Ankara’dan sonra projenin uygulandığı ikinci il olacaktır. Bu çerçevede misafirlerimiz bizleri ziyaret ederek bu projenin en doğru şekilde uygulanması için görüşlerimizi ve desteklerimizi istediler. 

Proje, devlet kurumları ile sivil toplum örgütlerin birlikte çalışması gereken bir alanda faaliyet gösterecek. Özellikle okula gidememiş, eğitim alamamış kadınlarımıza yönelik bazı önemli eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Projeyi bu bakımdan çok önemli bir proje olarak görüyoruz” dedi. 

Proje kapsamında hazırlanacak mobil eğitim otobüsü hedef kitle olarak belirlenen bölgelerde eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.