ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Öğretim Yılının İlk Okul Müdürleri Toplantısını Gerçekleştirdik

Yeni Öğretim Yılının İlk Okul Müdürleri Toplantısını Gerçekleştirdik

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle okul ve kurum müdürleriyle “Sene Başı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. 

Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdür Yardımcılar ve Şube Müdürleri ile okul ve kurum müdürlerimiz katıldılar. 

Toplantıyı açan Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK; Milli Eğitim Müdürlüğü camiasının büyük bir camia olduğunu, yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlamanın önemli olduğunu ifade ederek, yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. 

Müdür GÜRTÜRK; 

“Başarıya ulaşmak için her zaman gösterdiğimiz gayretin daha fazlasını hep birlikte ekip olarak göstereceğiz. Mesai diye bir kavramın arkasına saklanmadan, ideallerimize ulaşmak, memleketimizde taş üstüne taş koymak için çabalayacağız. 

Eğitim çalışmalarımız esnasında özellikle öğrenci velilerimize her konuda yardımcı olacağız. Velilerimizi zor duruma düşürecek materyal alımı ve aidat gibi konularda duyarlı olacağız. Hiçbir velimizin bize bu konularda gelmelerini istemiyoruz. Çözüm odaklı çalışıp sorunlarımızı okul içerisinde çözecek bu konuda özveri göstereceğiz. 

Pansiyonlarımızı sık sık ziyaret ederek burada kalan çocuklarımızın her türlü ihtiyacını ve eksiğini giderecek onlara sıcak bir yuva ortamı sağlayacağız. Okullarımızın temizlik ve hijyenini en ön planda tutarak çocuklarımıza sağlıklı eğitim ortamları sağlayacağız. 

Bize emanet edilen çocukların kendi çocuklarımızdan hiçbir farkı yoktur. Dayak veya şiddetle anılan bir öğretmen profiline asla müsamaha etmeyeceğiz. Bağımlılıkla mücadelede rehberlik servislerimizi etkin kullanacak, çocuklarımızın kötü alışkanlıklar kazanmasına müsaade etmeyeceğiz. 

Kitap okuma alışkanlığını bir kültür haline getirmek için başlattığımız “Elazığ Her Yerde Okuyor” kampanyasının verimliliği için çalışmalarımıza arttıracak ve kitap okumanın bilince dönüşmesini sağlayacağız. 

Değerler eğitiminin önemini asla unutmayacak, bizi biz yapan değerlerimizin çocuklarımıza aktarılmasına katkı sağlayacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, akleden bir neslin bu milletin geleceği olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. 

Amacımız İyi İnsan Yetiştirmek 

Eğitimli, donanımlı ve bilgili öğrenciler yetiştirmek elbette en önemli hedefimizdir. Ama biz bu potansiyele sahip öğrenciler yetiştirirken bunlardan daha önemli olan bir şeyi asla göz ardı etmeyeceğiz. Eğer yetiştirdiğimiz çocuklar tüm donanımlarına rağmen insani yönden zayıfsa çabalarımızın hiçbir önemi yoktur. Önemli olan önce “İyi İnsan Yetiştirmektir” 

Okullarımızı Ortak Akılla Yöneteceğiz 

Okul idare ederek iyi bir yönetici profili çizmeli, katılımcı bir anlayışla öğretmen, öğrenci ve velilerimizi de sürece dahil etmeliyiz. Hiç birimizin fikirleri aynı olmayabilir ama biliyoruz ki farklı fikirler bir araya geldiğinde daha üretken ve daha başarılı işleri ortaya koyabiliriz. 

Tabularınızı Yıkın, Öğrenmeye Açık Olun  

Tüm okul ve kurum yöneticilerimizin öğrenmeye açık olmasını, kendilerini sürekli yenilemelerini, teknolojik gelişmelere, yeni eğitim metodlarına açık olmalarını istiyoruz. Eğitim hayata boyu süren ve kendisini sürekli yenileyen bir süreçtir. Bugün  yıl öncesinin yönetim anlayışı ile hareket edemeyiz. Günün şartlarına uyum sağlamalı ve kendimizi sürekli yenilemeliyiz. 

Görünen Müdür Olun

Okul Müdürü odasında oturup sadece idari işlerle uğraşmamalıdır. Sürekli olarak, okulunuzdaki öğretmeninizle, mahallenizdeki muhtarla, imamla, karakolla, spor kulüpleriyle iç içe olun. Öğretmenler odasının devamlı müdavimlerinden olun, Okulunuzu sahiplendiğinizi mahallenize ve görev yaptığınız arkadaşlarınıza mutlaka gösterin. 

Okulunuza Ait Bir Habitat oluşturun 

Okulunuzun bulunduğu mahalle, sokak, cadde veya bölgede okulunuzu tanınır bir hale getirin. Öğrenci başarısının yanında okulunuzu velilerimizin ve o bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın sahiplenmesini sağlayın. Kendi yaşam ve etki alanınızı oluşturun. Okullarınızın kapısını isteyen her vatandaşımıza sonuna kadar açarak, açık ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyin. 

İnsanların Gönlüne Girmeden Kafasına Giremezsiniz 

İşimizi sevgiyle, benimseyerek ve inanarak yaptığımız sürece başarıyı yakalamamız daha kolay olacaktır. İyi insan yetiştirirken çocuklarımızın yüreklerine ve akıllarına dokunmalıyız. Çocuklarımızın yüreklerine dokunmadan akıllarına asla hitap edemeyiz” dedi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün konuşmasının ardından program soru cevap ve temenni bölümü ile son buldu.

26-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.