ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıkılan Okullarımızın Yerine Yenileri Yükseliyor.

Yıkılan Okullarımızın Yerine Yenileri Yükseliyor.

24 Ocak depreminin ardından ağır hasar gördükleri için yıkımları gerçekleştirilen okul binalarımızdaki inşaat çalışmaları devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu alanda OYAK ve LİMAK tarafından inşaatına başlanan 24 derslikli 2 okul ile birlikte, Fırat Elektrik AŞ tarafından yaptırılan Korgeneral Hulusi Sayın MTAL bahçesinde yapılan 24 derslikli okul binası ve Mustafa Kemal Ortaokulu yerine Kolin İnşaat tarafından yaptırılan 26 derslikli okul binasının inşaatlarında incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hayırseverlerimiz tarafından yapımına başlanan inşaatların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Müdür GÜRTÜRK;

"Bugüne kadar 12 hayırseverimiz ile 162 derslikli 9 okul binası, 1 çok amaçlı salon, 1 güçlendirme (orta hasarlı bina) ve bir okul binasına maddi bağış için protokol imzalanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak protokol imzaladığımız tüm okulların zemin etüdü ve projelendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu Akpınar Mahallesindeki alana LİMAK Holding tarafından yapılacak olan 24 derslikli okulun yapımına başlanmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu Akpınar Mahallesindeki alana OYAK İnşaat AŞ tarafından yapılacak olan 24 derslikli okulun yapımına başlanmıştır.

Fırat Elektrik AŞ tarafından Korgeneral Hulusi Sayın MTAL'nin yerine yapılacak olan 24 derslikli okulun inşaatına başlanmıştır.

Erol Çelik Konstrüksiyon tarafından Hıdır Sever Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak olan Çok amaçlı Salonun inşaatına başlanmıştır.

Kolin İnşaat tarafından Mustafa Kemal Ortaokulu'nun inşaatına başlanmıştır.

Elazığ Lisesini yaptıracak olan hayırseverimiz Kuveyt Türk bağışını Bakanlığımız hesaplarına yapmış olup en kısa sürede ihaleye çıkılacak ve TOKİ tarafından inşaatına başlanacaktır.

Yine İyiliğe Uçanlar Derneği tarafından yapımına başlanan 5 derslikli Anaokulunun % 50'lik kısmı tamamlanarak inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Esra Zafer Eşref Yıldırım Ortaokulundaki güçlendirme çalışmaları OFTEK İnşaat tarafından tamamlanarak müdürlüğümüze teslim edilmiştir.

Bahçeşehir Okulları tarafından Sivrice ilçemizde bulunan okullarımızın bakım ve onarımı tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir.

 TOKİ ile 176 derslikli 11 okul binası ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası yapımı için protokol yapılmıştır. TOKİ'nin yapacağı okulların da tüm işlemleri tamamlanarak yer teslimi aşamasına gelinmiştir. İnşallah TOKİ'de en kısa süre içerisinde bu okullarımızın yapımına başlayacaktır.

İl Yapım Programında yani İl Özel İdaresi Bütçesinden 114 derslikli 6 okul daha ilimize kazandırılacaktır.

Devlet Yatırım Programı kapsamında 72 derslikli 3 okul binası ve 1 spor salonu yapım işi ile Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Karakoçan ilçelerimizde 40 daireli öğretmen lojmanı işlemleri devam etmektedir" dedi.

 

01-09-202001-09-202001-09-202001-09-202001-09-202001-09-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.