ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yusuf Numan YALÇINKAYA "Benim Yetim Kardeşim" Yarışmasında Türkiye 2. Oldu.

Yusuf Numan YALÇINKAYA

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı´nın Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi kapsamında düzenlediği "Benim Yetim Kardeşim" resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında bir öğrencimiz şiir dalında Türkiye 2. Oldu. 

İlimiz Aziz Gül Ortaokulu öğrencisi Yusuf Numan YALÇINKAYA şiir dalında Türkiye 2. Olarak ödülünü Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın elinden aldı. 

 İstanbul, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi´nde düzenlenen ödül programına katılan ve ödülünü Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın elinden alan Aziz Gül Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Yusuf Numan YALÇINKAYA okul müdürü M. Sait AYDEMİR ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ı ziyaret etti. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ öğrencimizi tebrik ederek başarısından dolayı duyduğu mutluluğu iletti. Müdür BAĞLITAŞ; 

Yetimlere ve öksüzlere sevgiyle, muhabbetle yaklaşmak hem kültürümüzün hem de dinimizin bize miras bıraktığı önemli bir değerdir. Okullarımızda okuyan öğrencilerimizin bu sevgi ve muhabbetlerini şiirle, resimle ve kompozisyonla göstermeleri, bu önemli değeri hala yaşatıyor olmalarının bir göstergesidir. Yetim ve öksüz kardeşlerine duygu ve düşüncelerini bu yolla aktarmaları bizler için iftihar vesilesidir. 

İHH’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yürütmüş olduğu bu değerli ve önemli çalışmadan dolayı teşekkür ediyor, sevgili öğrencimizi de bir kez daha kutluyorum” dedi.


29-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.