ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Geçiş Sınavı (LGS) Tercih Süreci Başladı

Lise Geçiş Sınavı (LGS) Tercih Süreci Başladı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları için tercih süreci bugün başladı. Tercih süreci 20 Temmuz saat 17.00'a kadar yapılabilecektir. Yerleştirme sonuçları ise 25 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacaktır.

İlimizde de tercih danışmanlığı hizmetini sunmak üzere il merkezimizde LGS için 66 ortaokulumuzda 103 öğretmen görevlendirilmiştir. Ayrıca Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde rehber öğretmeni olmayan okullar için tercih danışmanlığı hizmeti verilmektedir. İlçelerimizde de ortaokullarımızın hepsinde öğrencilerimize bu hizmetlerin sunulması için tercih danışma komisyonları kurulmuştur.  

Öğrencilerimiz tercih döneminde hem yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullarımızı hem de merkezi sınav sonucuna göre öğrenci alan okullarımızı tercih edebileceklerdir.  Öğrencilerimizden okulları seçerken ilgi ve yetenekleri doğrultusunda tercihlerini yapmalarını bekliyoruz.  Bunun için okullarımızdaki tercih danışma hizmeti sunan komisyonlara başvurarak gerekli profesyonel rehberlik hizmetini almalarını tavsiye ediyoruz.

Tercih danışma hizmetlerimiz Eğitim Bilişim ağı (EBA) üzerinden çevrimiçi veya yüz yüze olarak sunulmaktadır.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, Lise tercihinin insan hayatında önemli bir aşama olduğunu hatırlatarak tercih işlemlerinin öğrenci ve velilerimiz tarafından sağlıklı bir şekilde, rehber öğretmenlerimizden profesyonel destek alınarak yapılmasını özellikle tavsiye ediyor, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.